image

نقش مواد تعاونی و کمکی نساجی در استاندارد نمودن فرش ماشینی

برپایه نظر سازمان ملی استاندارد، در خرید یک فرش ماشینی باید توجه داشت که برچسبی پشت فرش الصاق شده باشد تا با توجه به نوع نیاز خریدار، جنس نخ خاب، جنس نخ پود، تراکم شانه و پود و گره در متر، ابعاد فرش، نام و کد طرح، شرایط نگهداری، درجه فرش، ارتفاع خاب و موارد ضروری دیگر بررسی شود


 

موارد فوق تمام مواردی است که در نگاه اول و با داشتن حداقل اطلاعات با چشم غیر مسلح طبق  نظر سازمان ملی استانداردمیتوان کیفیت استانداردی را بررسی نمود ولی نقشی که مواد تعاونی و کمکی نساجی از قبیل ضد باکتری ،انتی استاتیک ؛ضد اب و سایر مواد ایفا میکنند نقشی است فرا دید مسلح که در نگاه اول قابل بررسی نباشد اما در سلامت فرش و ماندگاری فرش و محیط زیست اطراف و ایتم های اساسی  استاندارد نمودن تاثیر بسزایی دارد

... (بیشتر)

image

محصولات نانو چیست؟

فناوری نانو، نانوفناوری[۱] یا نانوتکنولوژی (به فرانسوی: Nanotechnologie، نانوتکنولوژی)(به انگلیسی: Nanotechnology، نانوتکنالوجی) رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که جستارهای گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. موضوع اصلی آن نیز مهار ماده یا دستگاه‌های در ابعاد کمتر از یک میکرومتر، معمولاً حدود ۱ تا ۱۰۰ نانومتر است. وجه منحصر به فرد فناوری نانو داشتنن عناصری به نام نانومواد و نانوساختار است ... (بیشتر)

image

ضدکف چیست؟

ضد کف ها مواد شيميايی هستند که برای پيشگيری از توليد و ساخت کف بکار می روند و همچنين کف های ايجاد شده را می شکنند . برای پيشگيری از توليد کف و تمايل به کف کردن به مدار بسته آمين در گردش مواد ضد کف تزريق می شود و گاهی برای واکنش به کف ايجاد شده اقدام به تزريق می گردد و سرانجام مواد ضد کف سرتاسر محلول پخش شده و در برج های احياء و تماس همراه محلول آمين می چرخد . ... (بیشتر)

image

کاربرد نانو تکنولوژی در صنعت نساجی:

با توجه به پیشرفت روز افزون علم نانو تکنولوژی و گسترش آن در اکثر صنایع ، صنعت نساجی نیز از این اصل جدا نبوده و توانایی خود را برای ظهور در تمامی صنایع همراه با علوم دیگر نشان داده و به پیشرفت های قابل ملاحظه ای در این زمینه دست یافته است

امروزه دانشمندان به فناوری‌های لازم نانو دست یافته‌اند و تولید محصولات مختلف را از طریق این فناوری به حصول رسانده اند، تنها امروزه آنچه کم است تزریق نکردن کالاهای حاصل از این فناوری به بازارهای روزمره مردم عادی در مقیاس زیاد است.  
اگر این امر صورت بگیرد بی‌شک با وسایلی روبرو می‌شویم که دنیای عادی ما را متحول می‌کند و امکانات بسیار نوینی را در اختیار می‌گیریم. به طور مثال لباس‌های حاصل از مواد نانو متری ،به گونه‌ای است که دیگر لباس نه لک می‌شود نه چروک می‌شود و ضمنا دارای خاصیت تهویه هوا و رطوبت هم خواهد بود.

اما سوالی که مطرح است این است که چگونه می توان کاربرد نانو را در صنعت نساجی نشان داد یا به طور واضح تر الیاف نانو به چه روشی در این صنعت گسترده تولید می شود .

... (بیشتر)

image

8 Reasons Why You Will Love a Carpeted Home

n winter, you want to keep your home warm, but there is the concern of having to use more electricity than usual to do so. Reconsidering that your flooring could solve the problem. Carpets are a cost-effective alternative to heating devices in winter, but they will also benefit your home and family all year. But then there is the matter of cost. Finding an affordable range that is still of high quality is possible, you just need to contact the experts at Top Carpets and Floors.
... (بیشتر)

image

بزودی..... با ما همراه باشید.

شروع تغییر با یک انتخاب ایده ال

منتظر خبرهای خوب باشید.

... (بیشتر)

image

خصوصیات فوم (کف) ترکیبی کوپلیمر اتیلن ونیل استات و رزین پلی اتیلن کلریده شده

  • بخشی از ترجمه:

 

نتایج
فوم های CM/EVA با نسبت های ترکیب گوناگون با استفاده از قالب گیری تحت فشار با موفقیت بدست آمد. نتیاج مهم بصورت زیر است:
افزودن ۸ phr استئارات روی بعنوان فعال کننده میتواند باعث کاهش دمای تجزیه AZDC از ۲۲۳٫۴ درجه به ۱۷۸٫۶ درجه شود. با افزایش محتوای EVA، تاثیرات کمی بر روی مشخصات بهبوددهنده مانند ts2 و t90 مشاهده شد. بنابراین فوم های ترکیبی CM/EVA با سیستم بهبوددهنده پروکسید از نظر تکنولوژیکی امکان پذیر شد.با افزایش EVA سختی، استرس کششی (انبساطی) ۱۰۰% و ۲۰۰% ترکیبات افزایش یافت درحالیکه کشش درحد شکست، حالت ارتجاعی و نسبت آب رفتن کاهش یافت. مقاومت کششی فوم های CM/EVA که روند رو به رشدی در آغاز داشت، زمانیکه محتوای EVA بیش از ۷۰phr شد افت کرد و مقاومت پارگی بطورثابت افزایش یافت.ساختارهای سلولی بسته ترکیبات CM/EVA با تمامی نسبت های ترکیبی، با تشکیل SEM بطور موثری مورد تایید واقع شد. نسبت گسترش و شکستگی با افزایش EVA افزایش یافت  در حالیکه چگالی سلول کاهش یافت که این مطلب افزایش مهمی را پس ازینکه ترکیب EVA به ۷۰phr رسید نشان میدهد.

... (بیشتر)

image

کاشان میزبان دوازدهمین المپیاد فرش می شود

مرحله کشوری دوازدهمین المپیاد فرش دستباف ایران به همت مرکز ملی فرش ایران و با حضور دانشجویان و دانش آموزان فرش از سراسر کشور به میزبانی دانشگاه کاشان برگزار می شود. ... (بیشتر)

image

حدود 100 محصول تجاری نانو در کشور تولید می شود

تهران- گزارش ستاد فناوری نانو حاکی است: در حال حاضر در ایران حدود 100 محصول تجاری در زمینه نانو تولید می شود که از مهمترین آنها می توان به تولید نانو داروهای ضد سرطان، رنگ های عایق نانو و شیشه های کاهش دهنده مصرف انرژی اشاره کرد.

... (بیشتر)

image

افتتاح وبسایت رسمی شرکت صباهلدینگ

وب سایت رسمی شرکت صباهلدینگ به آدرس اینترنتی (sabaholding.ir) فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. ... (بیشتر)